Celem Fundacji jest wsparcie dla osób doświadczających kryzysu psychicznego. Długotrwała pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia dzieci i młodzieży w szkołach oraz placówkach oświatowych. Izolacja od rówieśników oraz od codziennych zajęć spowodowała pogarszanie się kondycji psychicznej młodych ludzi. Efekty prawie rocznego zamknięcia szkół i izolacji są widoczne w obecnej rzeczywistości.
Nasza Fundacja prowadzi na terenie Polski szereg badań dotyczących stanu emocjonalnego, diagnozy wśród uczniów. Badania przeprowadzone w Polsce ale również dane z badań na świecie wskazują na praktycznie dwukrotny wzrost liczby przypadków depresji i stanów lękowych u młodych ludzi - co czwarte z dzieci i młodzieży ma objawy depresji, a co piąte ma objawy stanów lękowych. Sytuacja ta pogarsza się i w największym stopniu dotyka starsze nastolatki, a głównie dziewczęta. Specjaliści odnotowują pogorszenie się kondycji psychicznej młodzieży, którzy szczególnie zostali dotknięci silnymi zmianami w życiu codziennym. Obecnie zmagają się ze wzrostem poziomu zmęczenia, obniżonym nastrojem, można także zaobserwować wzrost wrogich zachowań, apatię, stany lękowe.
W ramach działalności Fundacja prowadzi odpłatne i nieodpłatne wsparcie psychologiczne, badania przesiewowe wśród uczniów oraz diagnozę osobowościową dla osób indywidualnych wśród młodzieży jak i osób dorosłych. Fundacja w ramach wsparcia organizuje różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, treningi interpersonalne. Obecna sytuacja wymaga interwencji i stworzenia sprawnego systemu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w celu diagnozy stanu emocjonalnego uczniów, ich poziomu funkcjonowania w szkole, wsparcia kryzysowego, zapobiegania rosnącej fali destrukcyjnych emocji oraz prób samobójczych wśród nastolatków.